آموزش‌هاي فرهنگي و عمومی

توسط : حسینی | بازدیدها : 2334 | 
30 اردیبهشت 1395
|
|
نظرات : 0

آموزش‌هاي فرهنگي و عمومی

آموزش‌هاي فرهنگي و عمومی به‌ سه دسته‌ زير تقسيم‌ مي‌شود:

3-1-آموزش‌هاي فرهنگي‌ و اجتماعي‌:به‌ آموزش‏هايي‌ اطلاق‌ مي‌شود كه‌ به‌ منظور رشد فضايل‌ اخلاقي‌، معنوي، فرهنگ‏ پذيري‌ سازماني‌ و بهينه‏‌سازي‌ روابط‌‏انساني‌ كارمندان‌ و مدیران در نظام‌ اداري‌ ارائه‌ می‌شود.

3-2-آموزش‌هاي توانمندي‏هاي‌ اداري:به‌ آموزش‏هايي‌ اطلاق‌ مي‌گردد كه‌ به‌ منظور افزايش‌ دانش، مهارت و نگرش عمومي مرتبط با مأموريت و وظايف عمومي دولت و دستگاه اجرايي و يا توانمندي‏هاي فردي طراحي و اجرا مي‌شود.

بر اساس بخشنامه مورخ 14/5/1394 صادره از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دستگاه‌های اجرایی می­توانند دوره های آموزشی بدو خدمت ، شغلی( ویژه کارمندان استخدام آزمایشی، ارتقاء شغلی و تمدید قرارداد)، آموزش های فرهنگی و عمومی را رأساً و یا از طریق مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده­نگری کشور و واحدهای استانی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و موسسات تایید صلاحیت شده توسط سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور و استان‌ها با توجه به حیطه تایید شده برای موسسات، برنامه­ریزی و اجرا نمایند.

3-3- آموزش‌هاي عمومي فن‌آوری اطلاعات:به آموزش‌هایی اطلاق مي‌گردد كه توانمندی‌های كاركنان را در حوزه فن‌آوری اطلاعات در سطح عمومي ارتقاء مي‌دهد.

بر اساس بخشنامه مورخ 14/5/1394 صادره از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با عنایت به آنکه تمامی کارکنان دولت باید مهارت های هفت گانه فناوری اطلاعات (ICDL)موضوع بخشنامه شماره 203222/1903 مورخ 2/11/1381 را در سنوات قبل گذرانده باشندو شرط لازم برای افراد جدید الاستخدام نیز داشتن گواهی و مهارت لازم در این خصوص می باشد، لذا نیازی به ادامه برگزاری این دوره ها توسط دستگاههای اجرایی وجود نداشته و کارمندانی که نیاز به گذراندن دوره های مذکور دارند باید از طریق خود آموزی نسبت به فراگیری آن اقدام نمایند.

بر اساس بخشنامه مذکور، دستگاههای اجرایی می توانند به استناد بخشنامه شماره 145099 مورخ 20/11/93 نسبت به تعریف و اجرای دوره ICDLپیشرفته موضوع کد 1 بند "ج" تحت عنوان مهارت های حرفه ای و اداری کار با رایانه (22 ساعت) به عنوان یکی از سرفصل های آموزشی، برای کارکنان خود اقدام نمایند. ارزیابی این دوره می تواند توسط مراکز آزمون موجود تایید صلاحیت شده یا خود موسسه مجری آموزشی انجام شود.

دستگاههای اجرایی مکلفند برای برگزاری کلیه دوره های فن آوری اطلاعات از مدرسین تایید صلاحیت شده استفاده نمایند. لازم است برای دسترسی به فهرست مدرسین و موسسات تایید صلاحیت شده و انتخاب آنها برای برگزاری دوره های فناوری اطلاعات از طریق سامانه mdhc2.iranlms.irو فایل راهنمای مربوطه اقدام شود.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.